Professional Scrum Product Owner™-Advanced

image

Professional Scrum Product Owner™-Advanced

Szkolenie prowadzi jeden z licencjonowanych trenerów:

O szkoleniu

PROFESSIONAL SCRUM PRODUCT OWNER – ADVANCED to warsztat skierowany dla doświadczonych praktyków. Rola Product Ownera jest wielopłaszczyznowa, wymagająca nie tylko zaangażowanie się w projekt, ale również zrozumienia zachowania i przyjęcia sposobu myślenia poza zwinnością i Scrumem.

Dla kogo jest to szkolenie?

Szkolenie Professional Scrum Product Owner – Advanced to zaawansowany warsztat zaprojektowany specjalnie dla Product Ownerów i product managerów, którzy mają doświadczenie w zarządzaniu lub posiadaniu produktu.

Jest to również idealny warsztat dla Scrum Masterów i interesariuszy, którzy pracują z Product Ownerem. Szczególnie polecamy go osobom, które mają conajmniej rok doświadczenia w budowaniu produktów w zespole Scrumowym.

Cele szkolenia:

Podczas 2-dniowego szkolenia, doświadczeni praktycy skoncentrują się na rozwijaniu swoich zdolności do ustalania solidnej wizji, weryfikacji hipotez oraz dostarczania większej wartości swoim interesariuszom.

Podczas szkolenia PSPO-A omawiane są powyższe zjawiska, zachęcając uczestnika do przyjęcia różnych punktów widzenia Product Ownera:

 • Przedstawiciela klienta – osoby skoncentrowanej na rozumieniu problemów, wyzwań i potencjalnych możliwości klienta,
 • Wizjonera – osoby przekazującej wizję, przyszły stan oraz możliwości rozwoju w sposób, który sprzyja ogólnemu zrozumieniu
 • Eksperymentatora – osoby skoncentrowanej na innowacjach, testowaniu hipotez i walidacji potencjalnej wartości w celu ulepszenia i rozwoju produktów
 • Influencera – osoby odpowiedzialnej za komunikowanie się z klientem, interesariuszami oraz zespołami scrumowymi oraz wpływanie na nich, aby jak najzwinniej działać we wspólnym celu
 • Współpracownika – osoby poszukującej wkładu, pomysłów oraz opinii od innych pracowników
 • Decydenta – osoby koncentrującej się na uzyskaniu maksymalnego wpływu na produkt, poprzez dokonywanie jasnych wyborów i decyzji

Zakres szkolenia

Tematy, które są poruszane podczas szkolenia:

 • Zrozum swój produkt,
 • Kim są nasi klienci?
 • Łącznie funkcji produktu z wynikami klientów,
 • Przekazywanie wizji i strategii produktu,
 • Modele wartości i cen,
 • Innowacje i eksperymenty,
 • Interesariusze i zarządzenie współpracą z nimi,
 • Zwinne zarządzanie, budżetowanie i zawieranie umów w odniesieniu do Scruma,
 • Skalowanie roli właściciela produktu.

Egzamin Professional Scrum Product Owner II

Wszyscy uczestnicy szkolenia mają możliwość darmowego podejścia do egzaminu na certyfikat Professional Scrum Product Owner II (PSPO II). Jeśli uczestnik podejmie tę próbę w ciągu 14 dni od daty zakończenia szkolenia i nie powiedzie mu się, wówczas otrzyma jeszcze jedną darmową szansę.

Każdy uczestnik szkolenia ma również możliwość uzyskania jednorazowej zniżki w wysokości 40% na egzamin Professional Scrum Product Owner III (PSPO III).

Egzaminy odbywają się w języku angielskim i przeprowadzane są online na stronach Scrum.org.

Certyfikat Professional Scrum Product Owner II

Po zdaniu egzaminu uczestnik otrzymuje oficjalny certyfikat Professional Scrum Product Owner II (PSPO II). Do uzyskania certyfikatu niezbędne jest osiągnięcie pozytywnego wyniku egzaminu, co oznacza zdobycie 85% punktów.

Punkty rozwoju personalnego PMI

Uczestnicy szkolenia Professional Scrum Product Owner – Advanced™ uzyskują 14 punktów rozwoju personalnego (Personal Development Units, PDU). Punkty zdobywa się za sam udział w szkoleniu, a nie za zdanie egzaminu. 

Szkolenie odbywa się w języku polskim. Na potrzeby grup anglojęzycznych organizujemy szkolenia prywatne – napisz do nas.

The training is conducted in Polish. We organize private training for the needs of English-speaking groups –  write to us .

Szukasz otwartych szkoleń? Sprawdź nadchodzące 

Szukasz prywatnych szkoleń? Napisz do nas

Terminy szkoleń:

Przepraszamy, obecnie nie mamy zaplanowanych szkoleń w wybranym przez Ciebie mieście.

Sprawdz kiedy jest najbliższe szkolenie online.

Gdzie szkolimy?

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping

ZAPYTAJ O SZKOLENIE DEDYKOWANE

ZAREZERWUJ TERMIN SZKOLENIA