Applying Professional Scrum™

APS badge

Applying Professional Scrum™

Szkolenie prowadzi jeden z licencjonowanych trenerów:

O szkoleniu

Szkolenie to jest odpowiednie dla początkujących osób, które nie miały wcześniej praktycznej styczności ze Scrumem. Uwaga! Nazwa szkolenia uległa zmianie pod koniec 2020 roku. APPLYING PROFESSIONAL SCRUM™ (APS) to stare PROFESSIONAL SCRUM FOUNDATIONS™ (PSF).

Applying Professional Scrum™ (APS) to dwudniowe szkolenie, podczas którego uczestnicy mają szansę własnoręcznie stworzyć prosty produkt cyfrowy. APS odbywa się w formie warsztatów, co pozwala doświadczyć Scruma w praktyce oraz zrozumieć jego mechanikę. Uczestnicy Applying Professional Scrum otrzymują wskazówki, które wykorzystują podczas ćwiczeń zespołowych. Szkolenie polega na pracy w Zespołach Scrumowych. Członkowie uczą się, jak korzystać ze Scruma, co oznacza, że doświadczają realnych sytuacji i dowiadują się jak framework Scrum poprawia ich zdolność do dostarczania wartości w porównaniu z tradycyjnymi metodami.

Dla kogo jest to szkolenie?

Applying Professional Scrum to idealne szkolenie dla organizacji, zespołów i każdego, kto chce doświadczyć używania Scruma. APS zapewnia również podstawową wiedzę o Scrumie potrzebną osobom, które chcą kontynuować swoją edukację na zajęciach szkoleniowych skoncentrowanych na poszczególnych rolach (Scrum Master, Product Owner, Developer, Leader). Niezależnie od tego, czy uczestnik miał wcześniej styczność ze Scrumem, czy też chce odświeżyć swoją wiedzę, szkolenie daje możliwość i wskazówki, jak zacząć używać Scruma zaraz po zajęciach.

Cele szkolenia

Applying Professional Scrum dobrze sprawdza się jako wprowadzenie do Scruma lub odświeżenie. APS przeznaczony dla zespołów lub każdego, kto chce poznać sposób pracy w Scrumie. “Szkolenie zapewnia podstawową wiedzę o Scrumie, która jest świetnym fundamentem do.kontynuowania nauki na szkoleniach stworzonych pod konkretne role (PSM, PSPO etc.).Z APS mogą skorzystać osoby, które:

 • chcą poznać Scrum,
 • w przyszłości będą pracowały w Scrumie,
 • są członkami Zespołów Scrumowych,
 • chcą odświeżyć swoją wiedzę o Scrumie,
 • pracują w kadrze zarządzającej i chcą zrozumieć działanie Scruma.

Głównym celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z podstawami i zasadami Scruma. Uczestnicy będą nie tylko pamiętać potrzebne terminy i definicje, ale także zrozumieją podstawy i działanie mechanizmów. 

Po odbyciu szkolenia ASP uczestnicy:

 • rozumieją czym jest zwinność,
 • znają i rozumieją framework Scrum,
 • posiadają umiejętność rozwiązywania problemów w sposób zwinny,
 • wiedzą czym jest empiryzm oraz przyrostowe i iteracyjne dostarczanie produktów,
 • wiedzą jak działać jako Zespół Scrumowy,
 • rozumieją przeznaczenie i cel ról, wydarzeń i artefaktów Scrum.

Zakres szkolenia

W trakcie szkolenia uczestnicy:

 • poznają charakterystykę zwinnego rozwoju oprogramowania, historii i okoliczności powstania Scruma,
 • dowiadują się czym jest zwinność w jaki sposób Scrum różni się od tradycyjnych modeli pracy opartych na planach,
 • poznają framework, jakim jest Scrum ze wszystkimi jego elementami, 
 • zrozumieją znaczenie komunikacji między interesariuszami i Zespołem Scrumowym w celu maksymalizacji wartości biznesowej dostarczanego produktu,
 • wcielą się w rolę Zespołu Scrumowego ze wszystkimi jego odpowiedzialnościami co umożliwi im poznanie i zrozumienie obszarów odpowiedzialności w praktyce,
 • doświadczą tworzenia produktu IT iteracyjnie i przyrostowo, z użyciem Scruma oraz wszystkich jego elementów,
 • zyskują świadomość pułapek, jakie się kryją na drodze do budowania zwinnych organizacji z użyciem Scruma. 

Egzamin Applying Professional Scrum

Każdy uczestnik, który odbędzie szkolenie Applying Professional Scrum otrzymuje hasło uprawniające do przystąpienia do egzaminu Professional Scrum Master I (PSM I). Uczestnicy APS, którzy podejdą do egzaminu PSM I w ciągu 14 dni od otrzymania darmowego hasła i nie uzyskają co najmniej 85% punktów, otrzymają drugą bezpłatną próbę bez dodatkowych kosztów.

Certyfikat Applying Professional Scrum

Po zdaniu egzaminu uczestnik otrzymuje oficjalny certyfikat Professional Scrum Master I (PSM I). Do uzyskania certyfikatu niezbędne jest osiągnięcie pozytywnego wyniku egzaminu, co oznacza zdobycie 85% punktów.

Punkty rozwoju personalnego PMI

Uczestnicy szkolenia Applying Professional Scrum™ uzyskują 14 punktów rozwoju personalnego (Personal Development Units, PDU). Punkty zdobywa się za sam udział w szkoleniu, a nie za zdanie egzaminu.

Szkolenie odbywa się w języku polskim. Na potrzeby grup anglojęzycznych organizujemy szkolenia prywatne – napisz do nas.

The training is conducted in Polish. We organize private training for the needs of English-speaking groups –  write to us .

Szukasz otwartych szkoleń? Sprawdź nadchodzące 

Szukasz prywatnych szkoleń? Napisz do nas

 

Terminy szkoleń:

Przepraszamy, obecnie nie mamy zaplanowanych szkoleń w wybranym przez Ciebie mieście.

Sprawdz kiedy jest najbliższe szkolenie online.

Gdzie szkolimy?

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping

ZAPYTAJ O SZKOLENIE DEDYKOWANE

ZAREZERWUJ TERMIN SZKOLENIA